Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Gülcan Çelik

10

1977 yılında dünyaya gelen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hekimi Uzm. Dr. Gülcan Çelik, Vakfıkebir Lisesi Trabzon Fen Bilimleri'nden dönem birinciliği ile mezuniyeti sonrası Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden yine dönem birinciliği ile mezun olup uzmanlığını 2001-2006 yılları arasında Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü'nde almıştır.

Children’s Hospital Boston / USA'da çocuk yoğun bakım ve yenidoğan yoğun bakım kliniğinde observer olarak görev alan Çelik, Batman Çocuk Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olarak 2006-2008 yılları arasında mecburi hizmet yapmıştır. Hastanenin Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesini yapılandırarak yenidoğan yoğun bakım hastalarını izleyen Çelik, Batman Çocuk Hastanesinde ilk kez sürfaktan, göbek kateterizasyonu ve göğüs tüpü takma işlemlerini uygulayan hekimdir.

Talasemi Hastalarının eğitim programı ve bilgilendirilmesi ile ilgili hastaların intrauterin tanısal çalışmalarını ve takiplerini gerçekleştiren Uzm. Dr. Gülcan Çelik, Talasemi Hastalığı ve Yenidoğan Hasta Takibi için hekim eğitim programının eğitmeni olarak seminerler vermiştir.

2008-2009 yılları arasında Batman Özel Yaşam Hastanesi'nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapan Uzm. Dr. Gülcan Çelik, hastane mekanik ventilatörlerini ilk kullanan hekim olarak yoğun bakım hastalarını takip ederek çevre illerden gelen yoğun bakım hastalarını da izlemiştir. 2009-2010 tarihleri arasında Batman Alman Hastanesi'nde yenidoğan yoğun bakım ve çocuk yoğun bakım ünitelerini yapılandıran Çelik, 10 mekanik ventilatör olan yoğun bakım kliniğinde hasta takibi yapmıştır.

2010-2012 yılları arasında Özel Koru Hastanesi'nde hastanenin tek Pediatri Uzmanı olarak görev alan Çelik, 2012-2013 tarihleri arasında Özel Su Hospital Hastanesi ve 2013-2015 tarihleri arasında Özel Karataş Hastanesi'nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı olarak hastalarına hizmet vermiş ve Yenidoğan Yoğun bakım ünitelerini yapılandırmıştır.

Şu anda özel muayenehanesinde hastalarına hizmet vermektedir. Uzm. Dr. Gülcan Çelik evli ve bir çocuk sahibidir.

Yorum Yaz